Naujienos

Nors Naujamiesčio pavadinimas simbolizuoja „naują miestą“, iš tikrųjų šis rajonas buvo suprojektuotas dar XIX a. antroje pusėje  ir jo vardas kilęs iš caro Rusijos laikų pavadinimo „Novyj gorod". Tiesa, anksčiau Naujamiesčio rajonas atrodė visai kitaip. Vietoj dabartinių madingų loftų ar prabangių daugiabučių veikė grąžtų (Birželio 23-iosios g.), kartoninių dėžių, radijo imtuvų (Švitrigailos g.), karinės pramonės (T. Ševčenkos g. 16), kojinių (“Sparta”), tabako (Aguonų g.) fabrikai ir gamyklos. Dabar rajonas neatpažįstamai atsinaujina ir vis dažniau tampa vilniečių traukos centru.

Sparčiai vystomi nauji NT projektai

Per pastaruosius keletą metų Naujamiesčio rajone aktyviai vykdomi nauji gyvenamojo nekilnojamojo turto statybos projektai. Vietoje pramoninių pastatų, gamyklų statomi madingi loftai, nauji daugiabučiai ar net ištisos jų gyvenvietės, kyla dangoraižiai. Dabar šį rajoną ekspertai vadina vienu perspektyviausių rajonų.

"Naujamiesčio alėja" gyvenamųjų daugiabučių namų projektą vystančios bendrovės UAB PPI GROUP vadovas Dominykas Jasilionis teigia, jog dar visai neseniai Naujamiestyje buvo vos keletas naujai vystomų projektų, tad idėja kurti naujas gyvenvietes šioje vietoje jiems kilo jau seniai: „Jautėme, kad tam yra poreikis, o ir vietų statyti čia yra daug. Be to, Naujamiestis gyvenimui yra itin patogus, nes rajone veikia puikiai išvystyta infrastruktūra: miesto autobusai, troleibusai, mokyklos, darželiai, Vingio parko oazė, parduotuvės, prekybos centrai, sporto klubai, kavinės, J. Vienožinskio dailės mokykla, o iki miesto centro vos keli kilometrai. Vystydami savo projektą siekiame pritraukti kuo daugiau šeimų ir jaunimo į šį rajoną“, – idėjomis dalijosi pašnekovas.

D. Jasilionio teigimu šiandieną Naujamiestyje yra vystomi daugiau nei 17 naujų skirtingo pobūdžio gyvenamųjų namų projektų. Palyginimui, Žvėryne šiuo metu yra vystomi tik 3 gyvenamųjų namų projektai, Šnipiškėse –10, Užupyje ir Senamiestyje kartu sudėjus apie 18. D. Jasilionis teigia, kad greitu metu Naujamiesčio rajonas pakeis savo veidą ir taps dideliu miestiečių traukos centru.

 

Visada žaliuojantis Vingio parkas

Naujamiesčio rajono gyventojai turi kuo didžiuotis – jiems nereikia sėsti į automobilį ir per visą miestą važiuoti tam, kad pasportuotų, ar tiesiog pabūtų gryname ore. Vingio parkas yra didžiausia žalioji erdvė miestiečiams. Parko plotas sieka net 162 hektarų. Naujamiestyje nuo gimimo gyvenantis gyventojas Darius, teigia, kad šio rajono nekeistų į jokį kitą, nes vasarą vietoje sporto salės vyras renkasi Vingio parką: „Kiekvieną vasaros rytą, nesvarbu saulė ar lietus, bėgu į Vingio parką. Iki  jo man dešimt minučių kelio. Dar spėju sugrįžti namo, nusiprausti, pasimėgauti rytine kava ir važiuoju į darbą“,- rajono privalumus vardino gatvėje pakalbintas vyras. Vos prieš porą metų į Naujamiestį atsikrausčiusi Lina džiaugiasi, kad šis rajonas itin draugiškas vaikams bei gyvūnams: „Auginantiems vaikus čia tikras rojus: ramu ir čia pat grynas oras Vingio parke, kuriame gera laiką leisti ne tik su vaikais, bet ir augintiniais. Be to, mūsų rajone yra nemažai valstybinių bei privačių darželių. Tai itin patogu jaunoms šeimoms“,- sako Naujamiesčio gyventoja. 

Netrūksta pramogų ir maisto

Dar visai neseniai Naujamiesčio gyventojai skundėsi, kad rajone trūksta kavinių, restoranų. Tačiau per kelis paskutinius metus jų spračiai padaugėjo. Čiurlionio gatvėje esančios desertinės “Atostogos” įkūrėjai teigia, jog ilgai ieškojo vietos savo idėjai: „Kai nekilnojamojo turto brokeris pasiūlė šį variantą, jis tapo priimtinu, nes Naujamiestis labai patrauklus savo infrastruktūra ir ypatingas žmonių svetingumu. Esame šalia Vingio parko ir visai netoli miesto centro, tad dauguma svečių pas mus lankosi būtent iš šių rajonų, nors atvažiuoja ir iš tolimesnių.” Anot pašnekovės, Naujamiestis turi savo sielą ir veidą. Ji pastebi, jog per porą metų čia sparčiai padaugėjo naujų projektų ir gyventojų: „Naujamiestis dar žavus tuo, kad yra atgimstantis ir besikeičiantis. Kai atsidarėme, šalia nieko nebuvo, o per metus pasipildė naujai statomų namų kvartalais“,- pastebi desertinės darbuotoja. Užkalbinta naujamiesčio gyventoja Lina džiaugiasi, kad rajone netrūksta ir pramogų: „Nuolat vyksta koncertai ir šventės Vingio parke, įvairūs renginiai Menų fabrike „Loftas“, ar kino festivaliai, iš kurių su vyru grįžtame pėsčiomis.  Nereikia jaudintis dėl aikštelėse paliktų automobilių ar grįžimo namo taksi. Neabejojame, kad atsikraustyti į šį rajoną buvo geriausias bendras šeimos sprendimas“, – atvirauja moteris.

 

Saugumas ir ramybė

Gatvėje sutikta ir pakalbinta Naujamiesčio gyventoja Alina sako, kad dabar atėjo rajono žydėjimo metas. Jis tarsi prisikelia naujam gyvenimui ir saugumas čia tik didėja. Policijos departamento atstovas Paulius Radvilavičius teigia, kad kriminogeninės tendencijos pirmiausiai priklauso nuo bendrųjų socialinio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo vystymosi, o  kalbant apie miestus – nuo jų plėtros ir gerbūvio augimo. „Plėtra turėtų būtų suvokiama ne tik kaip teigiami pokyčiai miesto materialiųjų erdvių visumoje, ji susijusi su socialiniais procesais – nauji gyvenamieji namai, į kuriuos įsikelia tvirtą socialinį statusą užsitikrinusios šeimos, aptarnavimo ir prekybos centrai, laisvalaikio praleidimo traukos vietos - visa tai labai sustiprina visuomenės dalyvavimą nusikalstamumo prevencijoje. Didėja stebėjimo efektas - apie įtartinus asmenis ar teisės pažeidimus nedelsiant pranešama policijai“, – teigia pašnekovas.